Tabletki i aerozole, czyli najlepsze sposoby na ból gardła

Bez względu na to, czy ból gardła jest odbierany jako kłucie, czy też silne drapanie, jego lekceważenie może mieć wyjątkowo zgubne skutki dla chorego. Na szczęście, wcale nie trzeba udawać, że problem nie istnieje, w sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele specyfików, które mogą przynieść ulgę.

gardło

Tabletki na ból gardła w zdecydowanej większości przypadków serwowane są w postaci pastylek do ssania. Gdyby sięgać po specyfiki tego rodzaju mając na względzie wyłącznie ich popularność, to one spotykałyby się z pewnością z największym odzewem. Największym plusem rozwiązań tego typu jest ich skuteczność. Nie jest ona przypadkowa, w skład tabletek na ból gardła wchodzą bowiem nie tylko składniki uśmierzające ból, ale i te, dla których charakterystyczne jest działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dość typowym, a jednocześnie zdumiewająco skutecznym składnikiem tego rodzaju rozwiązań okazuje się być również mentol. Po miętowe tabletki sięga się przede wszystkim ze względu na ich smak, okazuje się jednak, że mentol może wywołać efekt porównywalny ze słabym znieczuleniem miejscowym.

Od niedawna coraz większą popularnością cieszą się jednak również aerozole, których konstrukcja sprawia, że możliwe jest rozpylenie leku bezpośrednio na tylną ścianę gardła. Ich skład bywa dość zróżnicowany, w zdecydowanej większości przypadków aerozole są jednak wyposażone w substancje znieczulające, dla których charakterystyczna jest wyjątkowo duża skuteczność działania. Ulga jest bardzo szybka, choć skutkiem ubocznym bywa często uczucie drętwienia języka.