Sięgnij po klocki lego

legofriendsZabawy klockami lego to zabawy ponadczasowe. Zabawy, które łączą ludzi i rodziny. Zabawy, które mają ogromne walory edukacyjno-poznawcze i za ich pomocą można tłumaczyć dziecku otaczający nas świat, a nawet wprowadzać w dość wąskie dziedziny wiedzy – choćby kultury Japonii i ich historii.

Wielki wpływ lego

Dzieci uwielbiają lego – zresztą, nie tylko dzieci, również dorośli bardzo chętnie sięgną po te klocki. Bo i dlaczego nie? W końcu budowanie całych miast, zamków czy statków – zwykłych bądź kosmicznych – to wspaniała rozrywka. A rozgrywanie kolejnych scenariuszy we własnoręcznie wybudowanym przez siebie mieście – to frajda – frajda dla dzieci i towarzyszącym im w tej zabawie dorosłym.

Jaki zestaw?

Trudno jest zacząć przygodę z lego. Trudno też tę zabawę skończyć, gdy już się zacznie. Dlaczego trudno skończyć – wiadomo, rozrywka jest pierwszorzędna, ale dlaczego trudno zacząć? Wszystko przez ogrom możliwości do wyboru. Choć można poczynić pewne rozróżnienie. Dla dziewczynek na pewno dobrym pomysłem na początek będzie seria klocki lego friends i na przykład zestaw lego friends piekarnia. W końcu możliwość poczucia się jak prawdziwy piekarz to bardzo ciekawa możliwość. Możliwość dostępna z lego friends piekarnią.