Rowerki dla dzieci – na dwóch czy trzech kółkach?

Zdrowy styl życia na dobre wpisał się już w polskie społeczeństwo. Aktywność fizyczna, która jeszcze kilkanaście lat temu była mało popularna, na stałe weszła w grafik nie tylko młodych ludzi. Jak mówi pewne powiedzenie – czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca – wniosek z tego jest jeden, warto jak najwcześniej w maluchach zaszczepiać pasję do sportu.

Jaki rowerek dla dziecka wybrać?

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Warto wziąć pod uwagę to, że rowerki dla dzieci powinny być dobrze dobrane do wieku malucha. W zasadzie nie ma przeciwwskazań, aby na rowerki wsadzać bardzo małe dzieci, oczywiście pod warunkiem że opanowały one już doskonale sztukę siedzenia. Idealnym rozwiązaniem dla najmłodszych będzie rowerek na trzech kółkach.

Różnorodność rowerków dla dzieci

Trzykołowe rowerki mogą być wykonane z różnego materiału – spotkać można zarówno drewniane rowerki jak i wykonane z lekkiego aluminium, często też do ich produkcji używany jest plastik, który co prawda jest lekkim materiałem jednak niezbyt trwałym. Wybierając dla dzieci rowerki warto przyglądnąć się konstrukcji urządzenia – powinno ono spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie rowerek z regulowanym siodełkiem, dzięki czemu posłuży on nieco dłużej niż tylko kilka miesięcy.