Roboty edukacyjne dla dzieci

Zabawy z robotami wprowadzają dzieci w wyjątkowy świat współczesnych technologii, gwarantując jednocześnie niezapomniane przeżycia. Łączą zabawę z nauką, pobudzają ciekawość i wyobraźnię. Dostosowane do wieku dziecka, zapoznają je krok po kroku z robotyką i zagadnieniami programowania. Roboty dla dzieci to zabawki, które z pewnością się nie znudzą, a zapewnią świetne i kreatywne spędzenie czasu.

Nowoczesne, interaktywne zabawki

Roboty edukacyjne dla dzieci mają różne kształty i pełnią różne funkcje. Dla najmłodszych, najprostsze roboty przyjmują kształty zwierząt: mrówek, biedronek, czy pszczół. Można je składać i rozkładać, dzięki wbudowanym silniczkom poruszają się i wydają dźwięki. Dla starszych dzieci przeznaczone są roboty bardziej rozbudowane, bo posiadające własne aplikacje i specjalne programy. Dzięki tym aplikacjom programuje się trasy przemieszczania się robotów, przenoszenia przez nie różnych przedmiotów czy omijania przeszkód.

Zalety zabawy z robotem

Już nawet najmłodsze dzieci odnoszą spore korzyści z zabawy robotami. Rozwijają z pewnością logiczne myślenie i cierpliwość. Rozwijają również wyobraźnię i kreatywność. Uczą się planowania, przewidywania i orientacji przestrzennej. Starsze dzieci programując sposób poruszania się swojego robota, krok po kroku uczą się zasad programowania. Stopień trudności zabawy robotami dostosowany jest do wieku dziecka i jego możliwości percepcyjnych, w taki sposób, by nie wymagały pomocy rodziców.

Roboty dla dzieci w każdym wieku

Proste roboty dla dzieci z (link) edukacyjne można wprowadzać do zabawy już trzylatkom. Powinny być starannie wykonane i bezpieczne. Takie dzieci wkładają jeszcze zabawki do buzi. Są jednocześnie ciekawe świata i zabawa ze specjalnie skonstruowanym robotem dla dzieci w tym wieku będzie niewątpliwą frajdą.

Starsze dzieci można zainteresować tematem robotyki poprzez zestawy klocków do budowy robotów. Zazwyczaj klocki te mają elektroniczne elementy i można układać z nich wiele różnych i ciekawych konstrukcji. Przy użyciu dostępnych aplikacji konstrukcje te można programować według własnego pomysłu.