Metody układania kostki rubika

Powszechnie uważa się, że kostka Rubika jest niezwykle starym i piekielnie trudnym w rozwiązaniu układem. Większość osób uważa, że nie da się jednoznacznie powiedzieć jak ułożyć kostkę Rubika, ponieważ jest to niezwykle komplikowana zagadka logiczna, której rozwiązanie potrafi zająć na prawdę wiele czasu. Jak się jednak okazuje, żadne z tych twierdzeń nie jest całkowicie zgodne z prawdą.

Nieco historii

Kostka Rubika swą nazwę zawdzięcza twórcy, czyli młodemu wówczas węgierskie uczonemu Erno Rubikowi. Ten architekt i rzeźbiarz zaprojektował tę zabawkę, aby ułatwić swoim studentom zrozumienie pojęcia przestrzeń.
Zaprojektowana przez niego kostka o polach 3x3x3 jest niezwykle skomplikowana do ułożenia. Samemu twórcy za pierwszym razem zajęło to około miesiąca. Nic dziwnego, w końcu ze zwykłego matematycznego obliczania wynika, że liczba kombinacji dla takiej kostki wynosi około 43 trylionów.

Metody układania

Jak się jednak okazuje, to jak ułożyć kostkę Rubika, nie jest wcale takie trudne. Dzisiejsi mistrzowie potrzebują na to zaledwie kilka sekund. Jak im się to udaje? Czy są oni tak niezwykle inteligentni i uzdolnieni?
Poniekąd tak, ponieważ ułożenie jej wymaga sporego treningu. Głównie jednak jest to kwestia odpowiedniej metody, której znajomość i co najważniejsze systematyczny i ciężki trening powoduje, że można bez najmniejszego problemu ułożyć kostkę w ciągu zaledwie mrugnięcia oka.