Kreatywne zabawki dla dzieci

Kupić zabawkę dziecku nie jest trudno. Sztuką jest kupno takiej zabawki, która się szybko nie znudzi, nie powędruje w kąt, gdzie będzie zbierać kurz i w dodatku nie będzie kiepskiej jakości i szybko się nie zepsuje. Sztuką jest kupić odpowiednią zabawkę, która nie tylko bawi, ale i uczy.

Kreatywne zabawki – jaką rolę pełnią i czy warto je kupować?

Na każdym etapie rozwoju dziecka, warto wspierać i ćwiczyć inne jego aspekty tj. motorykę małą, koordynację oko – ręka, pobudzenie wyobraźni do tworzenia nowych pomysłów, idei, koncepcji. Badania prowadzone przez naukowców na całym świecie udowodniły, że zabawki edukacyjne mają wpływ na lepszy rozwój umiejętności językowych (wzbogacają słownictwo), matematycznych, manualnych, społecznych (przestrzeganie zasad) i wielu, wielu innych. By zabawka przyciągała uwagę dziecka i zaspokajała jego naturalną ciekawość świata, musi być odpowiednio dobrana do wieku. Dla dzieci w wieku powyżej 3 lat dobrą propozycją będą mozaiki dla dzieci.

Mozaiki dla dzieci

W kolorowej walizce można znaleźć korkową, magnetyczną lub perforowaną tablicę, plastikową ramkę albo tekturową podkładkę. Kolorowe mozaiki można układać z niełamliwych kołeczków, figur geometrycznych, „chrupków” ze skrobi kukurydzianej i barwników spożywczych. Kompozycje można tworzyć nieskończoną ilość razy, według własnych pomysłów lub książeczek z przykładami. Mozaiki:

  • rozwijają wyobraźnię przestrzenną poprzez rozmieszczenie kompozycji na tabliczce o danych rozmiarach i dopasowywanie do siebie różnych elementów,
  • rozwijają ciekawość poznawczą – uczą kształtów, kolorów, samodzielnego tworzenia nowych wzorów, kombinowania,
  • uczą cierpliwości, koncentracji, wyciszenia,
  • ćwiczą sprawność manualną.

Mozaiki dla dzieci z zabawkiiszkola.pl to zabawka, która szybko się nie znudzi, a jednocześnie przyniesie wiele korzyści.