Klocki mgnetyczne do rozwijania wyobraźni dziecka

magsRodzicu, czy zwracasz uwagę na to, w jaki sposób bawi się Twoje dziecko? Czy przesiaduje długimi godzinami przed telewizorem, laptopem, smartfonem lub tabletem? Czy woli przebywać wśród innych – z rodziną lub kolegami bawić się w gry zespołowe, główkować lub tworzyć?

Niezależnie od tego, jak było do tej pory, ile czasu Twoje dziecko spędzało przed ekranem, warto zacząć angażować je w zabawy, które pobudzą jego kreatywność i wyobraźnię. To nie tylko sprawi, że odciągniesz swojego syna lub córkę od typowych pożeraczy czasu, które zazwyczaj nic nie wnoszą do życia, ale (!) przede wszystkim wpłyniesz na rozwój swojego dziecka. Jednym ze sposobów, na ciekawą zabawę, a tym samym na wspólne, aktywne spędzenie czasu są klocki magnetyczne. Aby zabawa nie była taka nudna i pospolita, warto zaangażować się w nią, wspólnie z dzieckiem.

Pokazać jak zbudować przestrzenną piramidę lub pozwolić dziecku samem pogłówkować. To może być wspaniałe narzędzie do zabawy w architekta, plac budowy, kosmos. Stwórz scenariusz, dopowiedz historię, zorganizuj konkurs lub zrób wystawę, z tego co ułożycie i zróbcie temu zdjęcia. Dlaczego nie? Każdy sposób na zabawę jest dobry. Wspólnie ćwiczcie swoją kreatywność.