Jak ułożyć kostkę rubika

Kostka rubika, to świetna zabawa i pomysł na relaks. Zobacz: https://www.kostkirubika.pl/ Możemy bowiem dzięki niej zająć się czymś, co nie tylko pozwoli na świetne spędzanie czasu, ale także sprawi, że będziemy ćwiczyć swoje palce i umysł. Musimy bowiem wiedzieć, że kostka rubika, a raczej jej ułożenie, to nie jest taka prosta sprawa. Nie ułożymy jej losowo układając ścianki, dlatego lepiej poćwiczyć układanie jej za pomocą systemu algorytmów. 

Jak ułożyć kostkę rubika?

Najlepiej wziąć początkowo kostkę rubika do ręki i poprzewracać pola tak, aby się z nią oswoić. Kiedy już to zrobimy, to pierwszym ćwiczeniem jakie najlepiej wykonać jest próba ułożenia białej ścianki samodzielnie. Już w tym ćwiczeniu możemy sprowokować mózg do działania i bardziej oswoić się z kostką. 

Kolejnym etapem jest już właściwe układanie kostki. najlepiej robić to na podstawie centr, które znajdują się na każdej ściance kostki. To one bowiem wyznaczają kolor jaki ma być na ściance ułożony. 

Poradniki internetowe

Początkowo powinniśmy próbować na podstawie wyżej wspomnianych wytycznych spróbować ułożyć kostkę rubika samodzielnie. Jeśli jednak po wielu próbach nam się to nie uda, to możemy skorzystać z gotowych poradników internetowych dostępnych w internecie. Tam znajdziemy wiele kombinacji, które wystarczy zapamiętać, aby układanie kostki stało się dziecinnie proste. Musimy bowiem wiedzieć, że kostka rubika, a raczej jej ułożenie, to nie przypadkowe przesuwanie pól. Musimy znaleźć na nią swój złoty środek i go powtarzać. W ten sposób ćwiczymy również swoją pamięć.