Dziecko i zabawa zabawkami drewnianymi

Każdy rodzic powinien w sposób przemyślany i z rozmysłem proponować dziecku odpowiednie zabawki. Powinien dawać dziecku nie tylko to, na co dziecko ma ochotę, czego oczekuje i o co prosi. Dobrze, jeżeli rodzic również samodzielnie coś podsuwa, coś proponuje, ponieważ dzięki temu dziecko może rozwijać swoje pasje, zainteresowania i poszerzać swoje horyzonty, co ma ogromne znaczenie dla każdego malucha.

zdrewnaJednym z ciekawych pomysłów, jakie rodzic może podsunąć swojemu dziecku są z sklepu Leleus zabawki drewniane. W tym, szczególnie warte uwagi są klocki. Czemu to właśnie klocki drewniane są tak bardzo wyjątkowe? Otóż, z jednej strony są nieco cięższe niż normalne klocki. To już stanowi dla dziecka bardzo ciekawe doświadczenie. Przyzwyczajone do lekkich, może teraz nieco sprawdzić się przy korzystaniu z cięższych.

Są to też klocki nieco większe. To również stanowi dla dziecka element rozwojowy. Dziecko uczy się manipulować innego rodzaju materiałem, większym i cięższym. Doświadcza i poznaje.

Klocki drewniane również często mają nieco inne kształty niż klasyczne. To kolejny moment do doświadczania rzeczywistości w nieco inny sposób.

I co ważne, drewniane klocki nie mają zaczepów. Ich łączenie polega tylko na zestawianiu ich ze sobą, to też jest dla dziecka bardzo wymagającym zadaniem.