Czym karmić niemowlaka?

Od dosyć długiego czasu trwają spory dotyczące tego, czy karmienie naturalne jest jedynym prawidłowym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o karmienie niemowlaków i najmłodszych dzieci. Słychać wiele głosów za tym, że tylko pokarm naturalny jest w stanie w pełni zaspokoić potrzeby żywieniowe małego człowieka, a karmienie piersią zbliża do siebie matkę i dziecko. Co jednak począć w sytuacji, gdy takie karmienie z przyczyn zdrowotnych przestaje być możliwe? Wówczas z pomocą przychodzi mleko modyfikowane Bebiko 1 – https://www.strywald24.pl/bebiko-1-mleko-od-urodzenia-350-g.html.

Sposoby karmienia maluchów

karmienie niemowlaka bebiko 1Karmienie dziecka od chwili narodzin może wyglądać na kilka sposobów. Z jednej strony można maleństwu podawać wyłącznie własne mleko, z drugiej strony tylko mleko modyfikowane. Jest jednak i trzecie wyjście – uzupełnianie pokarmu naturalnego mlekiem modyfikowanym. Niezależnie od wybranej opcji, decyzja zawsze powinna być podjęta w porozumieniu z lekarzem.

Zalety karmienia dziecka mlekiem modyfikowanym

Nie ma co ukrywać, że karmienie mlekiem modyfikowanym jest dużo wygodniejsze – pokarm w piersiach szybciej zanika i nie trzeba martwić się o przypadkowe ulewanie. Można też szybciej wrócić do normalnej diety, bez obaw o to, że to co spożywa kobieta będzie mogło zaszkodzić maleństwu. Jedynym minusem jest cena – mleko matki jest za darmo, a za to modyfikowane trzeba niestety zapłacić w aptece i to często nie małe pieniądze – wygoda jednak kosztuje i trzeba się z tym liczyć.