Czapeczka dla dziewczynki na wiosnę

Piękna, wiosenna pogoda kusi nas do tego, aby zdjąć czapkę. Zastanówmy się zatem, jak dobrać wiosenną czapeczkę dla córki, tak aby uniknąć problemów ze zdrowiem. Czapeczka nie może zniknąć z głowy malucha, dopóki temperatura na zewnątrz nie przekroczy co najmniej 15 stopni Celsjusza. Zwłaszcza w trakcie wietrznej pogody zastosowanie czapeczki u dziecka jest wskazane. Zasada ta dotyczy dziecka w każdym wieku, gdyż w okresie wiosennym organizm jest podatny na infekcje. Jak wybrać czapeczkę dla dziewczynki na wiosnę? O czym pamiętać podczas zakupu?

Czapeczki dla dziewczynek

Czapeczka na wiosnę powinna cechować się lekkością, być cienka i bardziej przewiewna, niż zimowe fasony. W takiej sytuacji na uwagę zasługują czapki z oddychającej bawełny, które są przyjazne dla skóry i zapobiegają jej przegrzewaniu. Dobrą opcją jest materiał z domieszką elastanu, co pozwala dobrze układać się na głowie dziecka.

Lekka czapeczka

Czapka na wiosnę powinna odznaczać się krojem dopasowanym do wieku i potrzeb dziewczynki. Niemowlaki i najmłodsze pociechy wymagają często czapeczek wiązanych, co zapobiega ich ściąganiu. Starszakom z powodzeniem kupimy czapeczkę bez sznureczków. Wersja przedłużana jest bardziej oddychająca, co zniweluje ryzyko oklapnięcia włosków dziewczynki. 

Czapeczki dla dziewczynek (dostępne na Pinokio.pl) występują w wielu kolorach i fasonach. Na uznanie zasługują internetowe sklepy, gdzie bogaty asortyment zachęca do zakupu. Rodzice powinni pamiętać o zabezpieczeniu głowy dziecka w chłodniejsze dni, zarówno jesienią, zimą, jak i wiosną.