Zastosowanie gryzaków dla niemowląt

Gryzaki dla niemowląt są jednym ze sposobów zmniejszenia bólu i uczucia swędzenia w trakcie ząbkowania. Posiadają one bardzo wiele zalet, dzięki którym są już od dawna stosowanymi produktami.

Skuteczność

Gryzaki dla niemowląt (zobacz modele) są przede wszystkim bardzo skuteczne. W momencie, kiedy dziecko odczuwa uciążliwy świąd, to wkłada do buzi gryzak i masuje tym samym dziąsła. Ponadto jeżeli gryzak taki trzyma się w zamrażarce i potem da dziecku, to można w ten sposób uśmierzyć ból małego dziecka. Zimno działa przeciwzapalnie i zmniejsza ból. W ten sposób dziecko nie tylko przestaje odczuwać swędzenie, ale oprócz tego przestaje odczuwać uciążliwy ból.gryzak dla niemowlat

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest również to, że gryzaki takie są w pełni bezpieczne dla dzieci. Są stworzone z materiałów antyalergicznych, które nie wywołają u dziecka żadnych niepożądanych reakcji. Dobrze jest wybierać produkty oznaczone certyfikatem Centrum Zdrowia Dziecka. Wtedy można mieć pewność tego, że produkt jest stworzony z materiałów w pełni bezpiecznych dla dziecka.

Funkcja zabawki

Oprócz właściwości uśmierzających ból, gryzaki pełnią również funkcję mini zabawki. Są kolorowe, w atrakcyjnych dla dziecka kształtach. Tak więc dziecko poza praktycznymi funkcjami gryzaka, może również się nim bez problemu bawić. Dlatego też warto wybierać gryzaki w jakiś interesujących kształtach i kolorach. Dziecko wtedy zainteresuje się taką zabawką.