Zasady prania pościeli dla dzieci

przykładowa pościel dla dzieciDziecięcą pościel należy prać w trochę inny sposób niż tą dla dorosłych. Musimy się liczyć z tym, że skóra dziecka jest o wiele bardziej delikatna, a obecność w proszkach anionowych i kationowych środków powierzchniowo czynnych może doprowadzić naszego malca do podrażnienia skóry.

Proszek do prania dziecięcej pościeli

Większość proszków zawiera silne detergenty, które po kontakcie ze skórą wywołują wysypkę oraz nieprzyjemne swędzenie. Nawet bardzo dokładne płukanie nie zagwarantuje nam, że wybrana przez nas pościel dla dzieci będzie wolna od pozostałości tych detergentów. Dlatego też najlepiej byłoby ją prać w specjalnych proszkach przeznaczonych dla dzieci, a jeszcze lepiej w orzechach. W Polsce orzechy piorące stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na stosunkowo niski koszt ich użycia, ale także dlatego, że są bezpieczne i bardzo skuteczne.

Płyn do płukania dziecięcej pościeli

Niektóre płyny do płukania mają na tyle agresywne nuty zapachowe, że pościel dla dzieci pachnie nimi nawet przez kilka dni. Jednak zapach, który podoba się dorosłym niekoniecznie musi podobać się dzieciom. Dlatego do prania dziecięcej pościeli można dodawać kilka kropel owocowego olejku eterycznego, który sprawi, że utrzymujący się zapach będzie przyjemniejszy.