W poszukiwaniu odpowiednich klocków LEGO

Dzieci uwielbiają bawić się klockami, a wybór jest ogromny. Od wielu już lat niesłabnącą popularnością cieszą się klocki LEGO, które można już sprezentować nawet paroletniemu dziecku. W przypadku tego produktu nie ma mowy o nudzie, cały czas pojawiają się nowe kolekcje, które zapewniają kolejne godziny wspaniałej zabawy. Wiele osób bardzo ceni sobie klocki LEGO Technic, za pomocą których możliwe staje się stworzenie różnych pojazdów i maszyn. Znajdzie się też coś dla miłośników Harrego Pottera, Star Wars, Batmana, Marvela, Super Mario czy Disneya.

Jakie wybrać klocki LEGO dla swojego dziecka?

Obecnie do wyboru jest tak wiele klocków LEGO, że aż trudno zdecydować się na konkretną kolekcję. Niektórzy rodzice obawiają się tego typu zabawek ze względu na ryzyko połknięcia małego elementu. Warto jednak wiedzieć, że są też dostępne wydania stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach, czyli z dużymi elementami. Co więcej, mają one bardzo ciekawe kształty i wyraziste kolory. Można wobec tego mieć pewność, że żadne dziecko nie przejdzie obojętnie obok takich klocków. Silnie pobudzają one wyobraźnię i stymulują kreatywność. Nie ma problemu z dobraniem klocków LEGO do wieku dziecka, jego płci i preferencji. Dla dziewczynki świetną opcją będą kolekcje dotyczące bajek o królewnach i księżniczkach, a chłopców zachwycą zestawy z różnymi pojazdami, zwierzętami z farmy czy wesołym miasteczkiem.

Jeśli ktoś szuka uniwersalnych klocków, to LEGO Duplo nada się idealnie. Kreatywna seria Classic także się sprawdzi, szczególnie na początek. Dla nastolatków zdecydowanie lepsze są klocki LEGO Technic. Jest to wariant przeznaczony dla najbardziej zaawansowanych użytkowników, z klocków można zrobić bardzo realistycznie wyglądające konstrukcje i rozmaite modele pojazdów. Co więcej, zbudowane roboty mogą być nawet sterowane pilotem. Dziewczynki powyżej szóstego roku życia uwielbiają kolekcję Friends, która skupia się na przygodach pięciu nastolatek. Jeśli dziecko lubi wznosić różne budowle i tworzyć konstrukcje zgodnie z instrukcją, to warto sprezentować mu klocki LEGO z serii Creator.