Różnorodność w pokoju dziecięcym – zabawki Jokomisiada

żelazko zabawka Jokomisiada

Psychologowie dziecięcy podkreślają rolę nabywania przez dziecko cech zarówno kobiecych jak i męskich dla sprawnej adaptacji do świata i radzenia sobie z wyzwaniami codzienności. Proces zdrowego rozwoju osobowości dziecka można zacząć już od najwcześniejszych lat podsuwając mu odpowiednie zabawki.

Choć tradycyjnie przyjmuje się pewien podział na zabawki dla dziewczynek i chłopców, by rozwijać w dziecku różne cechy należy umożliwiać mu manipulowanie i twórczą zabawę różnymi przedmiotami. Zabawki Jokomisiada dostępne w sklepie Pinkibaby podzielone są nie tylko na skierowane do chłopców i do dziewcząt, ale także na kategorie tematyczne. Ułatwia to dobranie dziecku zabawki, z której będzie umiało korzystać i której możliwości w pełni wykorzysta. O ile nie każdy chłopiec z radością powita różową lalkę wśród żołnierzyków, a nie każda dziewczynka chętnie pobawi się czołgiem, a o tyle istnieją zabawki uniwersalne, którymi każdy chce się bawić. Można tu wymienić na przykład drewniane klocki – to, co zbuduje z nich chłopiec lub dziewczynka, zależy tylko od ich kreatywności – „materiał dostarczony” jest ten sam. Nie ma też dziecka, które nie przywiązałoby się do porządnego, pluszowego misia – uczucia opiekuńcze wyraża każde dziecko, a pluszowe przedmioty do niej skłaniają. Podobnie rzecz się ma z instrumentami muzycznymi, których szeroką ofertę można obejrzeć wśród zabawek Jokomisiada.

Jak łatwo można zauważyć, znalezienie uniwersalnych, niesztampowych zabawek, z których ucieszy się każde dziecko niezależnie od swojej płci nie jest trudne, a obdarowanemu malcowi przyniosą one w przyszłości wiele korzyści.