Przeciwsłoneczny krem ochronny dla najmłodszych – po co go używać?

Ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna już od pierwszych dni życia człowieka. Przebywanie na świeżym powietrzu i ekspozycja na słońce przynoszą wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego, jednak delikatna i cienka skóra niemowląt i dzieci, wymaga odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym UV.

Przeciwsłoneczny krem ochronny Alphanova Bebe– przed czym chroni?

Promieniowanie słoneczne ma dwojakie działanie – dobroczynne (synteza witaminy D3) i szkodliwe (możliwość poparzeń i rozwoju raka skóry). Działanie kremu ochronnego Alphanova Bebe SPF50 zmniejsza przenikliwość i tym samym oddziaływanie niebezpiecznego promieniowania:

• UVA – które odpowiada za przyspieszone starzenie się skóry – uszkadza elastynę i kolagen; u niemowląt i dzieci może powodować powstawanie alergii słonecznych, objawiających się zaczerwienieniem skóry, podrażnieniami i swędzeniem i

• UVB – narażającego skórę na poparzenia oraz mutacje tkanek o charakterze kancerogennym.

Od kiedy stosować przeciwsłoneczny krem ochronny Alphanova Bebe SPF50?

Na działanie – również szkodliwe – promieniowania słonecznego narażony jest każdy. Jednakże w przypadku niemowląt i dzieci, w szczególności do 3. roku życia, niebezpieczeństwo jest dodatkowo zwiększone. Zaleca się, by Alphanova Bebe SPF50 stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego i przebywania na świeżym powietrzu.

Przed wyjściem należy dokładnie pokryć skórę maluszka narażoną na oddziaływanie słońca kremem ochronnym Alphanova Bebe SPF50. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych już od pierwszych chwil minimalizuje możliwość wystąpienia szkodliwych dla organizmu efektów nadmiernej ekspozycji na promieniowania UV.

Alphanova bebe spf 50 dostępny na stronie https://www.aptekagalen.pl/bebe-ab.html