„Pędzące żółwie” – wiele frajdy dla każdego

W kategorii planszowych gier familijnych, odpowiednich już dla najmłodszych członków rodziny, mocną pozycję mają „Pędzące żółwie”. Po 15 latach od wydania tytuł ten nadal cieszy się dużą popularnością i jest sukcesywnie wznawiany. Jest to utytułowana gra z licznymi branżowymi nagrodami i wyróżnieniami.

Gra dla małych i dużych

Zasady rozgrywki są bardzo proste, z tego względu gra Pędzące żółwie rekomendowana jest już od pięciu lat. Może w niej wziąć udział od dwóch do pięciu graczy. Każdy gracz kieruje jednym z żółwi, biorących udział w wyścigu do sałaty. Kolor każdego gracza jest niejawny aż do końca gry. Ten element sprawia, że gra sprawia wiele frajdy również dorosłym. Wybierając zagrywane karty ruchu, gracze starają się zmylić przeciwników, aby nie odkryli oni, kto kieruje którym żółwiem. Jednocześnie jednak niepostrzeżenie starają się osiągnąć cel, jakim jest najszybsze doprowadzenie własnego żółwia do mety.

Gra planszowa na wiele godzin

Recenzje użytkowników nie pozostawiają wątpliwości – gra Pędzące żółwie to pozycja, która każdemu przyda się w kolekcji gier planszowych. Z pozoru niepozorna i banalna, zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu, zapewniając wszystkim graczom wiele rozrywki. Dzieci świetnie się bawią, obserwując nieporadne ruchy żółwi na planszy. Jednocześnie uczą się myślenia strategicznego – największe szanse na zwycięstwo ma bowiem gracz, potrafiący z wyprzedzeniem przewidywać skutki swoich zagrań, nie tylko dla swojego żółwia, ale także dla wszystkich pozostałych.