O zabawkach dla 6 latka

Rynek zabawek w Polsce jest dziś niezwykle nasycony. Zabawki dostępne są w zależności od wieku i płci oraz od upodobań i zainteresowań dziecka. Z roku na rok asortyment ten się powiększa i wybór idealnej zabawki staje się dla wielu nie lada wyzwaniem. Jeszcze kilkanaście lat temu dla sześcioletnich dzieci wybór zabawek ograniczał się do samochodów różnych rozmiarów dla chłopców oraz lalek dla dziewczynek. Dziś sytuacja jest znacząco inna i do grona pojazdów i lalek dołączyły inne: zabawki interaktywne, gry, postaci z bajek w różnych odsłonach, zabawki kreatywne i edukacyjne.

Zabawki inspirowane bajkami

Sześcioletnie dziecko ma już swoje zainteresowania i preferencje. Ma swoich ulubionych bohaterów z bajek i bardzo często kolekcjonuje wszystko co z nimi związane. Warto zatem trzymać się tych preferencji wybierając zabawkę dla malucha. Wśród motywów bajkowych mamy do wyboru nie tylko figurki ulubionych postaci, ale również klocki z motywami z bajek czy puzzle do nich nawiązujące.

Zabawki do samodzielnego budowania

Fantastycznym pomysłem na zabawkę dla sześciolatka jest taka, którą sam będzie musiał zbudować. Zabawki dla 6 latka (więcej) w formie np. klocków rozwijają zdolności manualne, wzmacniają koncentrację, uczą cierpliwości. Dlatego tak dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju klocki, w tym znane wszystkim lego. Aby mieć pewność czy sześciolatek poradzi sobie z określoną ilością klocków, warto sprawdzić na opakowaniu, gdyż te informacje zawsze są przez producenta podawane.

Zabawki odkrywające świat

Dla małych miłośników przyrody świetnie sprawdzą się zabawki edukacyjne w postaci mini-laboratorium czy mini-hodowli, gdzie dziecko samodzielnie hoduje rośliny, obserwuje owady czy tworzy różne mieszanki, obserwując jak zmieniają swój kolor czy konsystencję. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowaniem procesami zachodzącymi w przyrodzie, zakup tego typu zabawek będzie strzałem w dziesiątkę.

Podsumowując, sześcioletnie dziecko jest już na tyle duże, że wybór zabawek nie jest problemem. Dobrze rozwinięte zdolności manualne, umiejętność przewidywania i ewentualnych konsekwencji pozwalają na dostęp do wielu ciekawych zabawek: od interaktywnych i edukacyjnych, poprzez zdalnie sterowane, gry czy klocki.