Najlepsze komiksy Marvela – który wybrać?

Od wielu dekad wydawnictwa komiksowe zalewają rynek kolejnymi woluminami przygód superbohaterów. Wśród nich jednym z najbardziej znane jest Marvel Comics należące do Marvel Enertainment. To właśnie ono dało światu poznać, kim jest Deadpool, przedstawiło Avengersów, jak też zwykłych cywili, którzy w obliczu nieprawości przeobrazili się w herosów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które wydane tomy to najlepsze komiksy Marvela, można spróbować odpowiedzieć na tę kwestię.

najlepsze komiksy marvela

Bohater, którego się lubi

Gdyby zapytać o to czytelników, wielu z nich mogłoby powiedzieć, że za najlepsze komiksy Marvela uznaje te opowiadające o losach Petera Parkera. Stworzona przez Briana Michaela Bendisa seria „Ultimate Spider-Man” liczy sobie osiem tomów i przedstawia losy nastolatka, który w wyniku jednego incydentu otrzymuje moce upodobniające go do pająka. Do tego na swojej drodze zaczyna spotykać różnych złoczyńców, których ktoś musi złapać. Wartka akcja, poczucie humoru i czytelne kadry sprawiają, że lektura kolejnych komiksów z cyklu stanowi dla czytelnika przyjemność.

Samotny mściciel

Dorośli rozrywkę znaleźli w zaznajamianiu się z historią Franka Castle’a, który sam wymierza sprawiedliwość i walczy z przestępcami. A do tych działań popchnęło go brutalne morderstwo żony i dzieci. Po tym zdarzeniu nikt nie powstrzyma go przed uciekaniem się do przemocy. Seria „Punisher MAX” liczy sobie dziewięć tomów kadrów pełnych mroku i brutalności, ukazując ludzką chciwość, chęć władzy i dochodzenie do celu po trupach. Czasami dosłownie.