Markery artystyczne

Wybór odpowiedniego markera artystycznego dla wielu osób może być dość ciężkim zadaniem. Żeby wybrać dobrze w pierwszej kolejności warto zastanowić się, w jakim celu używany będzie marker. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Różne rodzaje markerów

Oczywiście podstawową kwestią, którą warto się zainteresować jest dobranie odpowiedniego koloru. Warto jednak skupić się na innych aspektach związanych z zakupem. Mowa m.in. o rodzaju zastosowanego tuszu. Obecnie w sprzedaży odnaleźć można dwa podstawowe ich rodzaje. Dostępne są markery olejowe oraz markery, które zostały stworzone przy użyciu tzw. tuszu spirytusowego. Nikt nie może mieć wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie marker olejowy.

W przeciwieństwie do drugiego rodzaju tuszu olejowy w wyniku oddziaływania na niego promieniowania ultrafioletowego nie blaknie! Ponadto jest on znacznie bardziej odporny na ścieranie. Inna kwestia, nad którą warto się zastanowić to kształt końcówki. Współcześnie producenci zaoferować mogą markery z końcówką okrągłą oraz ściętą. Pierwsza z nich pozwala na precyzyjne zamalowanie określonych elementów. Z kolei marker ścięty nadaje się świetnie do nanoszenia linii o bardzo różnej grubości. Co jeszcze?

Wybór odpowiedniego markera

Oczywiście końcówka markera oraz rodzaj zastosowanego tuszu to wciąż nie wszystkie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, kupując markery artystyczne w sklepie ZabawkiiSzkola. Inne istotne aspekty to m.in kształt obudowy, wytrzymałość końcówki oraz jej wielkość. W przypadku obudowy warto zwrócić uwagę, czy jej grubość idealnie pasuje do dłoni. Oczywiście w głównej mierze zależy to od indywidualnych odczuć. Nie można także zapominać o trwałości końcówki.

Często się zdarza, że najtańsze markery nie pozwalają na wykorzystanie całego tuszu. Jest to rezultat postrzępienia końcówki. Z tego względu warto postawić na nieco droższe modele od renomowanych producentów. Z kolei w przypadku wielkości warto przypomnieć, że markery artystyczne nie mają standardowo określonych wielkości. W praktyce oznacza to, że rozmiar S, M oraz L może odnosić się do różnych wymiarów w zależności od producenta.