Książki to najlepszy prezent dla dzieci

W dzisiejszym zalewie prezentów, które są tylko i wyłącznie technicznymi czy technologicznymi nowinkami, prezent natury edukacyjnej jest swego rodzaju anachronizmem, ale jednocześnie może być czymś niezwykle ciekawym, interesującym, a dla dziecka na pewno rozwojowym.

Książki są tak na prawdę doskonałym prezentem dla dziecka. Rozwijają wyobraźnię, kształtują synchronizację wzrokowo – słuchową, poszerzają zasób słów i rozwijają inteligencję.

ksiazki_dla_dzieci4

Nie od dziś wiadomo, że książki dla dzieci są najlepszym dla nich prezentem, ponieważ stają się dziecka nauczycielem, ale takim nauczycielem, który ucząc bawi i bawiąc uczy. To niezwykle cenna cecha, której nie posiada wielu prawdziwych nauczycieli.

Podarowanie książki dziecku, nawet bardzo małemu, kształtuje w nim nawyk zainteresowani książką, kształtuje umiejętność korzystania z niej, budzi zainteresowanie i zaciekawienie.

Oczywiście, nie wystarczy jej podarować. Jest co prawda kolorowa, ładna, ma atrakcyjne i ciekawe obrazki, ale to dorosły powinien do niej zachęcić, powinien wskazać sposób przeglądania. Tylko wówczas, gdy zabawa z książką jest animowana przez dorosłych, książki mogą spełniać swoją misję, swoje zadanie. Same, niestety nie będą w stanie nic zdziałać.