Kosmetyki dla noworodka – pediatra pomoże Ci podjąć trafną decyzję

dziecko2Zakupy w internecie to z reguły spora oszczędność, dotyczy to także wyprawki dla noworodka. Czy jednak kupowanie kosmetyków i środków pielęgnacyjnych w sieci to dobry i bezpieczny wybór? Sprawdźmy to.

PEWNOŚĆ DAJE JEDYNIE SPRAWDZONA I ZAUFANA MARKA
Zakupy internetowe mogą być tak samo bezpieczne jak te, dokonywane w sklepach stacjonarnych, pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim należy omijać aukcje internetowe. Portale aukcyjne nie mają obowiązku kontrolowania produktów, które są na nich wystawiane, a zdrowie i bezpieczeństwo dziecka nie powinno być przedmiotem loterii – kosmetyki noworodkom w żaden sposób nie powinny szkodzić. Kupując w drogeriach o uznanej i sprawdzonej marce zyskujesz taką samą pewność, jak przy zakupach w tradycyjnych sklepach.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?
Sprzedawca powinien zamieścić na swojej stronie szczegółowe informacje na temat każdego sprzedawanego produktu. Szczególnie istotny jest skład. Kosmetyki dla noworodka powinny zawierać możliwie najmniej składników, które mogą podrażnić delikatną skórę. Jeżeli produkt nie posiada szczegółowego opisu, nie powinnaś go kupować! Druga sprawa to odpowiednie atesty. Przy opisie produktu powinna znaleźć się informacja, czy kosmetyk posiada rekomendację Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny czy Centrum Zdrowia Dziecka.