Kiedy maluch zaczyna chodzić…

wygodne i dobre buciki do nauki chodzeniaBuciki do nauki chodzenia to dla rodziców zawsze trudny wybór. Czym się kierować, na co zwrócić uwagę, aby obuwie, w których maluch będzie doskonalił chodzenie, nie sprawiało kłopotów?

Od kiedy używać butów do nauki chodzenia

Na pierwsze buty do nauki chodzenie można decydować się, kiedy maluch porusza się już w miarę stabilnie i wiemy, że będzie stawiał swoje pierwsze kroki na zewnątrz. We wczesnej fazie, kiedy dziecko dopiero wstaje na nóżki, najlepiej pozostawić małym stópkom dużą swobodę. Według specjalistów, w tym okresie stopa powinna pracować swobodnie, jest to również czas wzmacniania się stawów skokowych. Na tym etapie maluchowi powinny wystarczyć ciepłe skarpety z antypoślizgową podeszwą.

Pierwsze buty do nauki chodzenia

W pierwsze tego typu obuwie można zaopatrzyć się, kiedy dziecko porusza się pewniej i zaczyna „samodzielne” spacery poza domem.

Pierwsze buciki muszą być przede wszystkim elastyczne. Zapewnia to maluchowi swobodę ruchu i pozwala stopie pracować w sposób naturalny. Podeszwa powinna być na tyle miękka, aby można było ją swobodnie zgiąć palcami. To ważne, ponieważ cienka i plastyczna podeszwa umożliwia wyczuwanie podłoża i dostosowanie się do niego.

Buciki powinny wewnątrz pozostawić wystarczająco dużo miejsca na paluszki, natomiast zapiętek dobrze przylegać. Dla dobrego dopasowania obuwia najlepiej, gdy jest ono sznurowane, ale sprawdzą się również rzepy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *