Jednorazowe butelki do karmienia – czy warto?

Jednorazowe butelki do karmienia z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Uniwersalne butelki zaprojektowane są w taki sposób, aby bez problemu pasowały do większości smoczków dostępnych na rynku.

Jakie zastosowanie?

Jednorazowe butelki doskonale nadają się nie tylko do karmienia, ale również do przechowywania pożywienia. Jednorazowe butelki zajmują mało cennego miejsca i posiadają praktyczną podziałkę, dzięki której bez problemu można określić ilość podanego pokarmu. Plastikowe butelki do karmienia można bez problemu przechowywać w lodówce i zamrażarce. Opisywane butelki umożliwiają także zapisanie daty, dzięki czemu rodzice bez problemu mogą określić maksymalny czas przechowywania danego pokarmu. W butelkach można przechowywać pokarm dla niemowląt o różnorodnej konsystencji płynnej i półstałej. Butelki można bez problemu zabrać na spacer, czy też na dłuższą podróż.

jednorazowe butelki do karmienia

Dlaczego warto?

Jednorazowe butelki do karmienia umożliwiają w higieniczny sposób podanie dziecku ulubionej przekąski. Po butelki powinny sięgnąć przede wszystkim te osoby, które karmią dzieci mlekiem modyfikowanym. W domu przechowywanie mleka modyfikowanego nie jest żadnym problemem, ale w podróży niestety mogą pojawić się mniejsze lub większe niedogodności. Jednorazowe butelki od renomowanych producentów są w 100% kompatybilne z najpopularniejszymi laktatorami i zestawami laktacyjnymi. Jeżeli chodzi o sam materiał, to w pierwszej kolejności warto postawić na butelki wykonane z polipropylenu, który w swoim składzie nie zawiera BPA i DEHP. Polipropylenowe butelki są bezpieczne dla wcześniaków i noworodków. W ostatnim czasie bardzo modne są jednorazowe butelki antykolkowe, które niestety są znacznie droższą propozycją od zwykłych butelek.