Jakie buty dla niemowlaka należy wybrać?

białe buciki niemowlęceDla wielu rodziców zakup butów dla niemowlaka to spore wyzwanie. Kiedy je zakupić i na co zwrócić wówczas uwagę? Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Buty dla niemowląt – jak nie popełnić błędu?

Zwykle buty dla niemowlaka od firmy Lilitup kupuje się, kiedy ten zaczyna już wstawać. W tym przypadku, jak wiadomo, maluch sam nie pokaże, co mu się podoba i w czym mu wygodnie. Dodatkowo zabrany do sklepu może marudzić i płakać. Dobrze wybrany buty trzymają stopę i są stabilne. Jednocześnie nie powinny być zbyt sztywne. Maluch musi mieć bowiem pełną swobodę ruchów. Poza tym obuwie musi być giętkie. Dotyczy to przede wszystkim podeszwy, która powinna być elastyczna i łatwo zginać się w palcach.

Jakie buty dla małego dziecka wybrać?

W przypadku małych dzieci buty powinny być zabudowane z przodu. Wówczas chronią palce przed urazami. Jednak czubek musi być zaokrąglony, aby nie ograniczać ich ruchów. W środku butów powinien znajdować się naturalny materiał, który pozwala skórze oddychać. W ten sposób nie dochodzi do rozwoju grzybów i bakterii. Oprócz tego zawsze trzeba kupować buty lekkie. W końcu małe dziecko nie jest jeszcze w stanie podnosić ciężkich przedmiotów. Grubość podeszwy z kolei warto dopasować do aktualnej pory roku. Nigdy nie może być jednak za cienka, bo wówczas nietrudno o urazy stopy. Tymczasem bezpieczeństwo niemowlaka jest zawsze dla jego rodziców najważniejsze.