Jaki jest najlepszy kolor czapeczki dla noworodka?

Zostanie mamą to niewiarygodna przygoda. Przyjście na świat maluszka, zmienia życie o sto osiemdziesiąt stopni. Młoda mama musi zmierzyć się z wieloma emocjami – często bardzo sprzecznymi. Po porodzie szaleją hormony, odpowiedzialne za radość, euforię, ale i przerażenie i lęk, których nierzadko nie brakuje w połogu. Młodzi rodzice stają przed milionem większych i mniejszych decyzji do podjęcia, a każda z nich wydaje im się być bardzo istotna.

Czy konieczne jest ubieranie czapeczki dla noworodka latem?

Jednym z odwiecznych pytań młodej mamy jest to, jak ubierać malucha. Nie pomagają w tym wścibskie pytania czy komentarze nierzadko obcych starszych pań zaglądających do wózka. Najczęstsze pytanie to: dlaczego to dziecko nie ma czapki? Czy zatem latem czapeczka dla noworodka (https://mrbobas.pl/czapeczki) jest niezbędna? Ile mam tyle podejść, niektóre uważają, że daszek wózka wystarczająco chroni główkę maluszka. Inne mamy nie wyobrażają sobie wyjścia na spacer bez czapeczki, zwłaszcza w upale!

Jaki zmierzyć główkę małemu dziecku?

Aby dobrać odpowiednio czapeczkę dla noworodka, należy przede wszystkim zmierzyć mu główkę. Większość dzieci rodzi się z wymiarem głowy oscylującym wokół 36-38 centymetrów. Dlatego tak wielu producentów tworzy takie właśnie nakrycia głowy, w tymże wymiarze. Jednak zanim w ciemno dokona się zakupu czapki, konieczne jest zmierzenie główki. Nie można pozwolić sobie na to, aby nasz maluszek miał ściśniętą główkę.

Jaka czapeczka dla noworodka sprawdzi się najlepiej?

Latem najlepiej sprawdzi się czapeczka wykonana z delikatnego, naturalnego materiału. Najczęściej mamy wybierają nakrycia głowy wykonane w 100% z organicznej bawełny. Taka czapeczka dla noworodka jest niezwykle mięciutka, dobrze układa się na główce i jest przewiewna. Świetnie również sprawdzi się czapeczka wykonana w pełni z muślinu. Dobrze, jeśli czapka będzie miała troczki, które zabezpieczą przed jej spadaniem z główki dziecka.

Czapeczka dla noworodka – jaki kolor wybrać?

Najlepsze są jasne czapeczki dla noworodka. Mamy niekiedy obawiają się czystej bieli, choć to ona najlepiej chroni dziecko przed promieniami słońca. Panie boją się o czystość tego elementu garderoby. Można zatem wybrać łamaną biel, beż, krem lub pudrowy róż. Super sprawdzają się również czapki w różne wzory, utrzymane nadal w jasnej kolorystyce.

Jak prać i suszyć czapeczkę dla noworodka?

Czapeczka dla noworodka powinna być prana w ciepłej wodzie, najlepiej jeśli będzie to pranie ręczne. Należy używać płynu lub mleczka do prania dla dzieci. Dobrze sprawdzą się również płatki mydlane.