Jaka czapka dla dziecka w lecie?

Nikogo w lecie nie dziwi widok małego dziecka w bawełnianej, przewiewnej czapeczce. Chroni ona główkę dziecka przed słońcem. Ale noszenie czapki latem to nie tylko domena niemowląt. Czapkę w lecie mogą nosić także starsze dzieci. Wszystko zależy jedynie od ich prawidłowego doboru.

Odpowiednio dopasowane, nowoczesne dziecięce czapki są bardzo różne. W pierwszej kolejności możemy zwrócić uwagę na czapeczki ozdobne. Są to robione na szydełku czapki ażurowe. Mogą je nosić niemowlęta oraz małe dzieci. Nieśmiertelne są oczywiście także czapki z daszkiem. Te dla dzieci są jednak większe, aby mogły obejmować większą część głowy. Co ciekawe, czapki z daszkiem dostępne są także z wiązaniem. Dzięki czemu nie spadają podczas zabawy.

dziecięca czapka

Jednak czapka to nie jedyne rozwiązanie. Do wyboru mamy także kapelusze. Wśród nich kapelusze materiałowe oraz słomiane. Kapelusze materiałowe świetnie nadadzą się dla kilkuletnich dzieci. Są one lekkie i przewiewne. W skutecznych sposób chronią głowę i oczy przed słońcem. To samo dotyczy kapeluszy słomianych. Co ważne, takie kapelusze mogą w równym stopniu nosić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o chustach, które także idealnie nadają się jako nakrycie na głowę dla dzieci.