Huśtawka niemowlęca

Czy huśtawka niemowlęca to tylko zbędny gadżet czy też coś, co koniecznie trzeba mieć? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie kompletując wyprawkę dla niemowlaka.

Huśtawka dla niemowlaka -czy warto?

Często rzeczywiście okazuje się to niepotrzebnym przedmiotem, zagracającym nam przestrzeń. Warto jednak zastanowić się nad jego kupnem, bowiem w wielu przypadkach umożliwia on rodzicom normalne funkcjonowanie. Zwłaszcza matce, która zostaje z niemowlakiem w domu. Jeśli noworodek należy do dzieci bardzo potrzebujących bliskości i nie dających się odłożyć nawet na chwile, huśtawka niemowlęce bywa jedynym rozwiązaniem aby w spokoju zrobić sobie kawę czy zjeść cokolwiek. Niektóre dzieci usypiają nawet w takich huśtawkach, można więc wybrać model na baterie, który buja się sam.

Najlepsza dla niemowlaka huśtawka – jak wybrać?

Kupując huśtawkę dla niemowlaka warto zwrócić uwagę aby dziecku było w niej wygodnie i miało prawidłowa pozycje. Najlepiej aby była rozkładana na płasko, jest to szczególnie ważne w przypadku najmniejszych dzieci. Ważne aby maluch nie zjeżdżał, nie wisiał w niej, ani żeby nie opadała mu głowa na jedna stronę , ponieważ możne to powodować w późniejszych okresie asymetrię lub wady postawy. Niektórzy odradzają użytkowanie huśtawek dla niemowląt, jednak wybierając model, posiadający odpowiednie atesty nie mamy się czym martwić. Trzeba jedynie użytkować je z rozsądkiem i pamiętać aby dziecko nie spędzało w niej całego dnia.