Hot Wheels – ciekawostki

wheelHot Wheels zabawki  są jednymi z najbardziej popularnych na rynku. Oferta tej amerykańskiej marki należącej do koncernu Mattel, obejmuje wiele serii modelów aut oraz całe mnóstwo dodatkowych zabawek. Tematyka wszystkich zabawek utrzymana jest jednak wokół aut oraz motorów.

Historia początków Hot Wheels zabawek sięga roku 1968, kiedy to marka Mattel zdecydowała się wypuścić na rynek pierwszą serie resoraków pod tą właśnie nazwą. Obejmowała ona szesnaście modeli samochodów. Została tak dobrze przyjęta przez klientów, iż szybko zdecydowano się na kontynuację produkcji. Trwa ona nieprzerwanie do dziś – szacunki mówią łącznie o trzech miliardach wyprodukowanych samochodzików.

Hot Wheels zabawki Leleus.com to nie tylko lubiane przez dzieci resoraki. Pod tą marką wydano również serie kolekcjonerskich modelów aut, których odzwierciedleniem w rzeczywistości były między innymi auta Formuły 1 czy innych aut sportowych.

Ciekawą i innowacyjną linią produktów Hot Weels była seria aut o nazwie „Color Shifters”. Kolor ich karoserii zmieniał się pod wpływem wody. Ich produkcja odbywała się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Szybko zdobyły swoich miłośników wśród chłopców i dziewcząt zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie.