Czy warto kupić niemowlakowi karuzelę do łóżeczka z pozytywką?

Trudno oczekiwać tego, że małe dziecko zacznie sięgać rękami po zabawki. Najważniejsze są dla noworodka sen i jedzenie, załatwianie podstawowych potrzeb fizjologicznych. Kluczowym elementem wyposażenia w dziecięcym pokoju jest oczywiście łóżeczko, ale warto też wzbogacić je o takie elementy jak pozytywki dla dzieci, które wygrywają przyjemne melodie. Można też zamontować karuzelę z kolorowymi elementami, która będzie wzbudzać zainteresowanie otoczeniem i zachęcać do coraz dłuższego skupiania uwagi na przedmiotach.

Ciekawy element nad łóżeczkiem, czyli mieniąca się kolorami karuzela z pozytywką dla dziecka

W przypadku noworodków najważniejszy jest wielogodzinny wypoczynek, dzięki któremu maluszek może się poprawnie rozwijać, rosnąć, przybierać na wadze. Oczywiście niezbędny jest do tego również odpowiedni pokarm. Warto jednak zadbać nie tylko o sen i jedzenie, ale też o rozrywkę. Na początek świetnie sprawdzi się karuzela z pozytywką dla dziecka. Będzie ćwiczyć jego narząd wzroku i słuchu. W przypadku niemowlaków istotne jest to, aby zabawki były wielobarwne, w mocnych kolorach. Warto postawić na kontrasty, co z pewnością będzie przykuwać wzrok maluszka. Dla dziecka niezwykle ciekawe jest nawet obserwowanie poruszających się elementów karuzeli.

W sprzedaży znajdują się nawet karuzele z dodatkowymi funkcjami w postaci sensora płaczu, projektora wyświetlającego różne obrazy na ścianie/suficie, świecące w ciemności. Warto wybrać karuzelę z pozytywką wygrywającą różne melodie, aby dziecko miało okazję do zapoznania się z rozmaitymi dźwiękami. W przypadku małego dziecka rewelacyjnie sprawdzają się akcesoria, które wydają uspokajające dźwięki w postaci odgłosów natury czy szumów. Przy wyborze karuzeli z pozytywką dla dzieci należy mieć na uwadze sposób montażu. Najczęściej montuje się pałąk między szczebelkami. Karuzela sprawdzi się także w przypadku gondoli wózka czy kosza Mojżesza. Do przymocowania karuzeli wystarczy przykręcenie specjalnej śruby, która znajduje się zawsze w zestawie.