Czy półśpiochy są przydatnym elementem garderoby dla niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka może być nie lada wyzwaniem. Wielu młodych rodziców ma często problem z odróżnieniem poszczególnych części garderoby niemowlęcia. Nazwy niektórych elementów garderoby maluszka, np. półśpiochy, mogą brzmieć obco.

Czym są półśpiochy?

Półśpiochy to spodenki ze stópkami, które posiadają ściągacz nieuciskający brzuszka dziecka. Ten rodzaj spodenek dla niemowlęcia jest bardzo wygodny, dlatego że nie krępuje ruchów dziecka. Ponadto, półśpiochy z reguły nie posiadają żadnych nap ani guzików, co znacząco wpływa na komfort niemowlęcia. Półśpiochy są szczególnie przydatne w czasie nocy, ponieważ można zmienić dziecku pieluszkę bez konieczności wybudzania maluszka. Decydując się na zakup półśpiochów, warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Najlepsze są takie półśpiochy, które zawierają jak najwięcej bawełny w składzie. Półśpiochy z Pinokio najlepiej sprawdzają się w początkowym okresie życia niemowlęcia. Najlepiej sprawdzają się, kiedy dziecko nie próbuje jeszcze samodzielnie stawać. Do pierwszych prób stania lub chodzenia znacznie lepiej sprawdzą się legginsy lub spodenki dresowe.

różowe półśpiochy w kwiaty

Z jakimi częściami garderoby można łączyć półśpiochy?

Półśpiochy są uniwersalnym elementem garderoby dziecka. Najczęściej łączy się je z body z krótkim lub z długim rękawem, jednak można do nich założyć również kaftanik lub bluzeczkę. Ze względu na to, że półśpiochy mają doszyte stópki do spodenek, nie jest konieczne zakładanie do nich skarpetek, które mogłyby uciskać nóżki dziecka.