Co musi znaleźć się w wyprawce dla noworodka, czyli kilka słów o kocykach dla dzieci

Przygotowanie wyprawki dla pierwszego dziecka stanowi dla rodziców nie lada wyzwanie. Są oni bowiem zasypywani niezliczoną ilością porad, co jest niezbędne i w jakie gadżety należy się wyposażyć przed przyjściem malucha na świat. Wybór wielu akcesoriów jest kwestią dyskusyjną, jednak są elementy wyprawki, które zawsze powinny się w niej znaleźć. Są to np. kocyki dziecięce, przydatne zarówno w domu, jak i podczas spacerów czy podróży.

Kocyki dla dzieci mają różne rozmiary i grubości. Produkuje się je także z wielu materiałów. Najtańsze kocyki dla dzieci wykonane są z poliestru lub z wiskozy, jednak nie są one najkorzystniejszym wyborem. Droższe są kocyki bawełniane bądź wełniane, które są znacznie trwalsze i zdrowsze dla dziecka. Zaletą kocyków dziecięcych z bawełny lub wełny jest fakt, że przepuszczają one powietrze, nie dopuszczając do powstawania potówek czy odparzeń u malucha. W przypadku kocyków z włókien sztucznych powietrze jest zatrzymywane i ciepło nie może swobodnie uchodzić z ciałka maluszka.

Warto pamiętać, że zdrowie i spokojny sen dziecka są bezcenne, dlatego lepiej jest poświęcić większą ilość gotówki i sprawić, że malec będzie spał spokojnie zarówno w dzień, jak i w nocy.