Ciekawe klockI z Lego Technic

klockiSeria Lego Technic to kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt zestawów klocków, z których młodzi konstruktorzy mogą ułożyć niezwykłe pojazdy o wielu ruchomych częściach.
Jakie więc pojazdy zbudujemy z klocków Lego Technic?

Różne kategorie

Wśród pojazdów Lego Technic można wyróżnić kilka kategorii, które zapewnią długie godziny pasjonującej zabawy.
Pierwszą z nich są pojazdy miejskie, wśród których znajduje się np. kilka modeli pięknych samochodów wyścigowych z podnoszoną maską, otwieranymi drzwiami, skrętną przednią osią.
Inne miejskie klocki Lego Technic to ciężarówka z naczepą. Tutaj także mamy skrętne przednie osie, a naczepa podnosi się dokładnie tak jak prawdziwa, dając dziecku możliwość zrzucenia z niej ładunku.

Sprzęt rolniczy i budowlany

Klocki Lego Technic to także gratka dla miłośników sprzętu rolniczego i budowlanego. Na uwagę zasługuje imponujący wręcz kombajn będący doskonałą miniaturą prawdziwego, albo traktor, którego silnik idealnie odzwierciedla pracę prawdziwego silnika. Jak widać, klocki te mogą mieć także sporą wartość dydaktyczną. Wśród sprzętu budowlanego wyróżnia się ogromnych rozmiarów dźwig, który wciąga i wysuwa linę z przymocowanym do jej końca chwytakiem.

Pojazdy Lego Technic stanowią niezwykłe odwzorowanie prawdziwych pojazdów, pozwalając dzieciom choć przez chwilę poczuć się prawdziwym kierowcą rajdowym albo rolnikiem.