Bluzy dziecięce – czym kierować się podczas ich wyboru?

Oferta dostępnych na rynku ubrań dla najmłodszych jest bardzo szeroka, bogata w spodnie, kurtki czy bluzy dziecięce. Wybierając bluzy dla dzieci należy brać pod uwagę kilka cech, w tym między innymi: funkcjonalność, rodzaj materiału oraz wygląd bluzy.

Bluzy dziecięce – funkcjonalność

Bluzy chłopięce i te przeznaczone dla dziewczynek powinny być bardzo funkcjonalne. Oznacza to, że w żaden sposób nie mogą one ograniczać ruchów dzieci podczas ich zabawy na świeżym powietrzu. Bluzy dziecięce muszą być zatem bardzo wygodne. Ponadto, bluza powinna być wykonana z materiału dość odpornego na zabrudzenia oraz łatwego w czyszczeniu. Musi być ona trwała, ciepła oraz łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu. W tym celu dobrze jest wybierać kroje z zamkiem, który w ciepłe dni można rozpiąć.  

Bluzy chłopięce i dziewczęce – materiał wykonania

bluzy dla dzieci - sklep TXM

Jest to niezwykle ważna cecha bluzy dla dzieci. Dobrej jakości tkanina, taka jak na przykład wysokogatunkowa bawełna zapewnia dobry przepływ powietrza i odpowiednią izolację od chłodu. Jest ona również dość trwała i łatwa w pielęgnacji. Podczas produkcji bluzy dziecięcej nie powinny być wykorzystywane szkodliwe barwinki mogące powodować podrażnienia. Dlatego warto wybierać produkty krajowe lub pochodzące z innych państw Unii Europejskiej, gdzie procesy produkcji podlegają kontroli.          

Bluzy dziecięce – grubość materiału

W zależności od pory roku oraz warunków atmosferycznych należy wybierać bluzy dla dzieci o odpowiedniej grubości. Na wiosnę i lato bluzy dziecięce powinny być nieco cieńsze, jesienią i zimą – grubsze z kapturem chroniącym przed chłodem.   

Bluzy dla dzieci – wygląd

Aby bluzy dziecięce były chętnie noszone, muszą one spełniać wysokie wymagania w zakresie atrakcyjnego wyglądu stawiane przez najmłodszych klientów. W przypadku dziewczynek preferowane są jasne i delikatne barwy z motywami bohaterek bajek lub zwierzętami. Chłopcy wybierają raczej ciemne kolory oraz bohaterów komiksów. W tym wypadku ostateczny wybór bluzy warto pozostawić dziecku. Oczywiście musi to być produkt dobrej jakości, spełniający wszystkie powyżej wymienione wymagania.