Bluzy dla chłopców — jak dobrać odpowiedni styl i model?

Wybierając bluzy chłopięce, rodzice preferują rzeczy praktyczne i niemarkowe. W końcu chłopcy to chłopcy i bardziej lubią skakać niż paradować uczciwie, dbając o bezpieczeństwo swoich ubrań

chłopiec w żółtej bluzie i czapeczce urodzinowej

Jednak to nie znaczy, że przy wyborze należy ignorować wygląd ubrań. Tym bardziej że w sklepach teraz sporo opcji, które są wygodne w noszeniu, a jednocześnie wyglądają atrakcyjnie. Dowiedzmy się, jak wybierać bluzy chłopięce dla dzieci w różnym wieku.

Dla niemowląt

Bluza chłopięca basic to obowiązkowy element garderoby dziecka od pierwszych dni życia. Dla niemowląt poniżej szóstego miesiąca życia nie należy kupować modeli bez zamków błyskawicznych, które zakłada się przez głowę. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla niemowląt, które potrafią siedzieć w pozycji pionowej.

Ubranka powinny być wykonane tylko z naturalnych tkanin, najlepiej bawełnianych. Najlepszymi zapięciami są plastikowe guziki. Przyciski są mniej wygodne, ale całkiem akceptowalne.

Ciepłe bluzy chłopięce, z reguły, zakłada się jako drugą warstwę odzieży. Dlatego nie ma potrzeby szukania modeli bez szwów, ponieważ rzecz nie będzie miała kontaktu ze skórą dziecka. Cienkie bluzki muszą być jednak szyte szwami skierowanymi na zewnątrz, gdyż nawet najładniejszy szew na tkaninie może pocierać cienką skórę dziecka.

Dla chłopców w wieku 1-3 lat

W szafie dziecka mogą pojawić się wygodne kardigany z guzikami i przytulne sweterki. Głównym wymogiem dotyczącym ubrań dla dziecka w tej grupie wiekowej jest wygoda. Rzeczy nie powinny przeszkadzać dziecku w poruszaniu się, ponieważ dopiero niedawno nauczył się chodzić i każdego dnia opanowuje coraz więcej nowych ruchów, losu, aby kontrolować swoje ciało.

Zrezygnuj więc z obcisłych bluz z wysokim kołnierzem. Twojemu dziecku będzie znacznie wygodniej w bluzie o luźnej sylwetce.

Dla przedszkolaków

Mały wyrósł i poszedł do przedszkola. Zmienia się również jego garderoba. Bluzy dla dzieci w tym wieku są reprezentowane przez różne modele. Można kupić kardigany, swetry, a także sportowe wersje bluzek.

Modele dla chłopców w wieku przedszkolnym mają lakoniczny krój i luźny fason. Bluzy dla chłopców często wyposażone są w kaptury i pojemne kieszenie.