Audiobooki – bo warto słuchać książek

Czytelnictwo przeszło ostatnimi czasy wielką metamorfozę. Książki można teraz nie tylko czytać, ale również słuchać, a zwolenników tego rozwiązania przybywa z roku na rok. Audiobooki w formie płyt CD to już co prawda przeszłość, obecnie na rynku wydawniczym królują pliki MP3. Można je pobrać na telefon, tablet, a nawet komputer – wystarczy do tego Internet i już po chwili możemy słuchać nowej historii. Co sprawia, że audiobooki tak szybko zyskują na popularności?

Audiobook – historia w tle

Wybór audiobooka to gwarancja na miło spędzony czas i nadrobienie czytelniczych zaległości. Klasyczna forma czytania nie tylko pochłania dużo czasu, ale również wymaga pełnego skupienia. Podczas słuchania audiobooków, można wykonywać również inne czynności, które, z reguły, nie należą do przyjemnych. Książki można słuchać sprzątając, prasując czy zmywając naczynia.

audiobooki online

Wiele osób stawia również na połącznie aktywności fizycznej z słuchaniem książki. Osoby biegające regularnie, coraz chętniej wybierają audiobooki. Jakie jeszcze zalety ma ta forma książki?

  • relaks i skupienie 
  • wygoda
  • słuchanie wraz z innymi
  • odpoczynek dla oczu

Jakie audiobooki wybrać na początek?

Swoją przygodę z audiobookami najlepiej zacząć od czegoś wciągającego. Na początek sprawdzi się więc kryminał albo thriller, czyli książka w której akcja rozgrywa się dosyć szybko.

Można również postawić na sprawdzonego autora albo tytuł który czytało się już w przeszłości i chętnie się do niego wróci. Audiobooki sprawdzą się również wtedy, kiedy czytanie jakiejś książki idzie dosyć opornie – książka do słuchania można przyśpieszyć i tym samym, jeszcze szybciej zapoznać się z fabułą.